7 poziomów świadomości. Jaki jest nasz poziom?

Jaka jest świadomość ludzkości?

Zapoznając się z opisanymi siedmioma poziomami świadomości, można spojrzeć na siebie z dystansu i  dopasować zaawansowanie swojego rozwoju osobistego do określonego poziomu. Nie ma problemu, aby to zrobić, gdyż nie musimy niczego udawać i możemy pozwolić sobie na szczerość; wszak robimy to tylko dla siebie:-)  Wówczas, znając poziom następny, łatwiej będzie nam zdefiniować najbliższe cele naszego rozwoju.

Wracając natomiast do pytania o szczęście (pojawiające się na początku cyklu wpisów o świadomości), widać wyraźnie, że wobec różnych kryteriów życia na każdym z poziomów oraz tendencji przejawiających się w kolejnych stopniach rozwoju, prawdziwe poczucie szczęścia możemy znaleźć tylko w naszym wnętrzu (oczywiście po zaspokojeniu podstawowych potrzeb z dolnych warstw piramidy Maslowa).

Pamiętajmy też, że energie poziomów 1-3 nie wzmacniają nas, a energie poziomów 4-7 są dla nas niezwykle korzystne i znajdując się na tych poziomach możemy zdecydowanie łatwiej doświadczyć szczęścia. Dla tych, którzy szukają go na zewnątrz jest ono różne w zależności od poziomu świadomości na którym się znajdują, ale najprawdopodobniej nigdy to zewnętrzne szczęście nie da im pełnego zadowolenia i  spełnienia, a będzie raczej chwilowym zaspokojeniem kolejnej potrzeby czy kolejnego pragnienia. To taki rodzaj wewnętrznej ułudy.

A jak wyglądają poziomy świadomości u ludności na Ziemi?

Nie znalazłem wyników  badań, które przeprowadzone byłyby w ostatnim czasie nad tak rozumianymi poziomami świadomości. Przedrukowuję zatem poniżej wyniki z  yogin.pl, powołujące się na badania z 1997 roku prowadzone przez Wernera Guntera:

- większość z nas rozpoznaje siebie jednocześnie na DRUGIM i TRZECIM poziomie świadomości

- pośród 5,9 miliarda osób żyjących na Ziemi (rok 1997), 95% ludzkości znajdowało się między PIERWSZYM a CZWARTYM poziomem, przy czym TRZECI poziom był dominujący. Osiągnęło go 2/3 ludzkości, czyli prawie 4 miliardy ludzi.

- na CZWARTYM poziomie świadomości znajdowało się około 450 milionów osób (ok. 7,5%)

-  około 3,5% ludzkości osiągnęło PIĄTY poziom, co oznaczało, że ponad 200 milionów osób dojrzało do rangi istot duchowych.

- na SZÓSTYM poziomie – poziomie proroków – znajdowało się 1,8% ludzkości, czyli 106 milionów osób.

-  do SIÓDMEGO poziomu dorosło zaledwie kilka promili ziemskiej społeczności i przyjmując, iż byłby to jeden tylko promil, dałoby to wynik około pół miliona osób.

Analizując te wyniki, można zauważyć, że bezwzględne liczby z poziomów od czwartego w górę, czyli te  których energia  nas wzmacnia, wydają się stosunkowo duże, ale procentowo to tylko ok. 13%. Zatem można powiedzieć, że w 1997 roku ok. 87% ludności znajdowało się poniżej poziomu czwartego, czyli tego, który jest przełomowym w rozwoju świadomości.

Jak pokazują prace dr D. Hawkinsa, który mimo stosowania własnej klasyfikacji poziomów świadomości, wyodrębnia także poziom przełomowy (200), tendencja ostatnich lat jest pozytywna. Dr David Hawkins podaje, że w ostatnich latach  78% ludności świata znajduje się poniżej poziomu przełomowego, co oznaczałoby przyrost  ilości ludzi (przez ostatnie 16 lat) znajdujących się na wyższych poziomach świadomości o około 9%.

Darek, mocSwiadomosci.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>