7 poziomów świadomości, poziom siódmy

Mistyczne zjednoczenie. Sfera doznawania indywidualnego.

SIÓDMY POZIOM ŚWIADOMOŚCI

Siódmy poziom świadomości to praktycznie stan nie podlegający opisom. Proces poznawania siebie skierowany jest na niepowtarzalność, unikalność, nie podlega jakiejkolwiek ocenie czy porównywaniu, dzieje się samoistnie. Osoba na tym poziomie nie potrzebuje żadnych autorytetów dla swego rozwoju, a cechy i odczucie jej egzystencji są dostępne praktyczne tylko temu, kto ten poziom osiągnął.

Niewątpliwie ogromna indywidualność i ogromne poczucie humoru to cechy zauważalne dla obserwatora. Przykładem są tutaj mistrzowie tao, zen, jogi, mistycy chrześcijańscy i mistrzowie innych praktyk rozwoju wewnętrznego. Pozornie zachowują się zwyczajnie, jednak ich metody pracy z ludźmi są indywidualne i jedyne w swoim rodzaju. Ci, którzy wznieśli się do tego poziomu, wydostają się spod oddziaływań dualności lęku i miłości.

W partnerstwie duchowa harmonia, która ukazała się już na szóstym poziomie, na siódmym doświadczana jest jeszcze silniej,  już jako swego rodzaju jedność żeńsko-męska.

Boska świadomość, która na szóstym poziomie coraz silniej wysuwała się do przodu, tutaj się manifestuje. Z tym poziomem wiąże się pojęcie proroka i mistrza duchowego. Wszystkie rozgraniczenia pomiędzy zewnętrznym a wewnętrznym światem rozpływają się samoistnie. Na tę osobę przestają oddziaływać prawa materii. Wędrówka pomiędzy światem zewnętrznym a wewnętrznym nie sprawia jej kłopotów. Stąd osoba na tym poziomie może wybierać czy, kiedy, gdzie i w kim zechce inkarnować w następnym wcieleniu jako awatar.

Darek, mocSwiadomosci.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>